Basın Ekspres Kongre Vadisi Oldu

TEM'den ve Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nden havalimanına gidiş güzergahı olan Basın Ekspres Yolu, ünlü otel zincirlerinin uğrak yeri oldu. Bölgede son 3 yılda yapılan otel sayısı 20'ye yaklaştı.

Bölge Analizi | 20.9.2016 08:05:51Atatürk Havalimanı ve CNR Fuar Alanı'na Fatih Sultan Mehmet Köprüsü, TEM ve Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nde ulaşımın ana güzergahlarından olan Basın Ekspres Yolu, otel zincirlerinin akınına uğradı. Bölge, son üç yılda yapılan yerli ve yabancı yatırımlarla bir otel ve kongre vadisine dönüştü. Bu gelişimde 3. Havalimanı'nın da yapılmasına sebep olan, İstanbul'un Avrupa, Asya ve Afrika arasındaki en önemli aktarma noktası olmasının payı büyük.

HAVALİMANINA YOLCU SAYISI ARTTI

Star gazetesinin haberine göre, Türk Hava Yolları'nın yurt dışı uçuşlarda biletlerini diğer hava yollarına göre daha uygun fiyatlardan satması, yine Afrika'da en fazla noktaya uçuş yapan şirket olması nedeniyle yabancı yolcuların Asya-Avrupa , Asya-Amerika ve Avrupa-Afrika hattında THY'yi tercih etmesine sebep oldu. Bu da Atatürk Havalimanı'na gelen yabancı yolcu sayısını arttırırken yolcuların uçakları arasındaki 8 saatlik bekleme süresi yolcu isteğine göre İstanbul'u gezmek için 1-2 güne çıkınca, yolcuların konaklamaları için otel yatırımları da hız kazandı. 

Son dönemde Basın Ekspres Yolu üzerinde Courtyard Marriott, Holiday Inn Express, Wyndham Crand, Retaj Royale, Elite World, Steigenberger, Hilton Garden Inn, Holiday Inn, Park İnn Radison, Gorrion ve Mercure gibi oteller hizmete girdi. 
Kütahya Seramik'in Marriott markasıyla Basın Ekspres Yolu'nda otel ve rezldans yatırımı yaptı. 500 milyon lira yatırımla, 411 odalı otel projesinin Haziran 2018'de hayata geçmesi bekleniyor. 

Diğer ülkelerdeki havalimanları yanındaki otellerin standart odalarının yanı sıra Basın Ekspres Yolu'ndaki otellerde lüks odaların yanında kral daireleri de müşterilerin hizmetine sunuluyor. Öte yandan büyüklükleri ile şehir otelleri konumunda yer alan otellerde balolar ve düğün organizasyonları da gerçekleştiriliyor. 

Öte yandan Taksim'deki İstanbul Kongre Merkezi'ne de 17 kilometre uzaklıkta bulunan Basın Ekspres Yolu otelleri, büyük toplantı salonlarıyla, yurt dışından gelen yabanalann kongrelerini yine hava limanının yanında yapabilme olanağı da sunmaya başladı. 

BAYİLER İÇİN İDEAL

Birçok otelin 1.000 ve 2.000 kişilik toplantı salonlan, son dönemde uluslararası kongrelere ev sahipliği yapıyor. Pek çok şirket de İstanbul'daki kongreleri ve bayi toplantılan için kongre merkezlerinde sıra bulamadığı zaman, Atatürk Havalimanı'na yakın olduğu için bu otelleri tercih ediyor. 
YORUMLAR

0 Yorum

BENZER HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Advertisement