Bölge Analizi: Bornova'da markalı projeler yükselmeye devam ediyor

İzmir'in en büyük ilçelerinden olan Bornova'da konut projeleri yükselmeye devam ediyor.

Bölge Analizi | 7.1.2016 15:32:51


İzmir'in en önemli merkezlerinden olan Bornova, İzmir Körfezi'nin tam ortasında yer alıyor. Karşıyaka, Konak, Bayraklı ve Buca'yla komuşu olan Bornova'da Ege Üniversitesi, Ege Üniversitesi Hastanesi, Cemal Gürsel Kışlası gibi resmi kurumlar ve üniversiteler bulunuyor.

Son zamanlarda birçok konut projesinin adresi olan Bornova'da Ege Üniversitesi'nin ana kampüsünün olması nedeniyle birçok öğrenci yaşıyor. Hem öğrencilerin fazla oluşu, hem de Bornova'nın merkezi konumu da ilçedeki gayrimenkul fiyatlarında oldukça etkili rol oynuyor.


Kiralar 750 lira ile 2500 lira arasında


Turyap'tan Serdar Tanbay'dan verdiği bilgilere göre; Bornova'da kira fiyatları 750 liradan başlıyor ve 2500 liraya kadar çıkabiliyor. Özellikle öğrencilerin yoğun olarak yaşadığı Küçükpark civarında binaların durumu ve genişliğine bağlı olarak fiyatların 700-750 liradan başladığını söyleyen Tanbay, Bornova'da ortalama bir dairenin 1000-1100 lira seviyelerinde olduğunu belirtiyor. Kiralar yeni binalarda daha da yükselirken, son zamanlarda inşa edilen markalı projelerde daire büyüklüğüne bağlı olarak fiyatlar 2500 liraya kadar çıkabiliyor.


Satılık konutlarda fiyatlar 1,5 milyon liraya kadar çıkıyor


Bornova'nın Evka 3, Evka 4 gibi semtlerinde satılık daire fiyatları metrekare ve bulunduğu kata bağlı olarak 120-125 bin liradan başlıyor. İlçenin merkezine daha yakın ve daha yeni binalardaki 100 metrekarelik ortalam bir dairenin fiyatı 250-260 bin liradan başlarken, markalı projelerdeki 4 veya daha fazla odaya sahip dairelerde bu fiyat 1,5 milyon liraya kadar çıkıyor.


Merkeze yakın yerlerde genellikle öğrenciler kalıyor


Bornova'da genç nüfusun fazla olduğunu söyleyen Tanbay, öğrencilerin genellikle kampüse ve şehir merkezindeki sosyal olanaklara yakın yerlerden ev kiraladığını belirtiyor. Küçükpark civarında birçok öğrencinin ikamet ederken, aileler genellikle daha yeni ve daha sakin bölgelerden ev sahibi olmayı tercih ediyor. Son zamanlarda Bornova'da birçok markalı projenin yükseldğini belirten Tanbay, fiyatların şu anda makul seviyelerde olması nedeniyle söz konusu projelere yatırım yapanların sayısının bir hayli fazla olduğuna dikkat çekiyor.

Bornova'daki dikkat çeken markalı projeler şöyle:


Ege Suits
Kavuklar Gayrimenkul Geliştirme tarafından inşa edilen Ege Suits projesi İzmir Bornova'da yükseliyor. 67 adet rezidans tipi daireden oluşan projede fiyatlar 900 bin lira ile 1 milyon 600 lira arasında değişiyor.


Myvia 414
Gözde Grubu - Ontan İnşaat - Mşb İnşaat ortaklığıyla inşa edilen Myvia 414 projesinde 248 adet daire bulunuyor. Bünyesinde bir de AVM bulunduran projede fiyatlar 270 bin lira ile 600 bin lira arasında.


Folkart Life Bornova
Fokart Yapı'nın inşa ettiği Folkart Life Bornova projesinde 842 adet daire bulunuyor. Teslimlerine 2017 Haziran'da başlanması planlanan Folkart Life Bornova'da daire fiyatları 192 bin lira ile 985 bin lira arasında değişiyor.


Narova
Narova projesi Yapıtek tarafından hayata geçiriliyor. 114 adet dairenin bulunduğu projenin teslimleri 2017 Mart'ta başlayacak. Narova projesinde fiyatlar 200 bin lira ile 580 bin lira arasında değişiklik gösteriyor.


Boliva Bornova
Eruz Yapı - Musa Çiçek İnşaat ortaklığıyla inşa edilen Boliva Bornova projesinde 98 adet konut bulunuyor. Ege Üniversitesine yürüme mesafesinde olan projede fiyatlar 325 bin lira ile 495 bin lira arasında değişiyor.


Avcılar Prestij Bornova 
Avcılar Prestij Bornova, Avcılar İnşaat tarafından Bornova'da inşa ediliyor. 270 adet konutun yer aldığı projede teslimler 2017 Mart'ta başlayacak. Avcılar Prestij Bornova'da fiyatlar 285 bin lira 1 milyon 250 bin lira arasında değişiyor.


Lobi Parlas Residence
Avcılar İnşaat'ın Bornoca'daki bir diğer projesi Lobi Parlas Residence. 200 adet konutun inşa edildiği projede fiyatlar 360 bin lira ile 420 bin lira arasında.


Trade Mark Bornova 
Adnan Kılıçoğlu İnşaat'ın projesi olan Trade Mark Bornova'da 94 daire bulunuyor. Teslimlerine 2017 Mart'ta başlanacak projede fiyatlar 550 bin lira ile 675 bin lira arasında değişiyor.

Aytaç Akça / http://www.EmlakRotasiNew.com/
 
YORUMLAR

0 Yorum

BENZER HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Advertisement