Bölge Analizi: Güzelbahçe'de villalar çoğunlukta

İzmir'in yarımada bölgesinde yer alan Güzelbahçe, yazlık konutların fazlalığıyla dikkat çekiyor.

Bölge Analizi | 15.1.2016 15:56:37


Güzelbahçe ilçesi Urla, Çeşme, Seferihisar gibi tatil bölgelerine geçiş noktasında bulunuyor. İzmir'in merkezine 34 kilometrelik uzaklıkta yer alan Güzelbahçe'de genellikle yazlık konutlar yer alıyor. Türkiye'deki dört askeri liseden biri Maltepe Askeri Lisesi'ne ev sahipliği yapan ilçede, oldukça büyük bir de balık hali bulunuyor.


Satılık konutlarda başlangıç fiyatı 250 bin lira


Güzelbahçe'de satılık konutların fiytları 250 bin liradan başlıyor. İlçede genellikle villa tipindeki konutlar yer aldığı için fiyatlar normal daire fiyatlarına oranla yüksek. 260-270 bin liradan başlayan villa fiyatları 1 milyon 400 bin lira seviyelerine kadar çıkabiliyor.


Kiralar 1000 liradan başlıyor


Güzelbahçe her ne kadar İzmir'in en büyük tatil yeri olmasa da yaz aylarında oldukça fazla kişi tatil için bu ilçeye yöneliyor. Kiraların aylık veya sezonluk yapıldığı Güzelbahçe'de fiyatlar 1000 liradan başlayıp 6000 lira seviyelerine kadar çıkabiliyor.


Son yıllarda oturum amaçlı yatırımlar artıyor


İlçeye son yıllarda yazlıkçıların dışında oturum amaçlı kişiler de ilgi gösteriyor. İzmir'in merkezine biraz uzak olmasına rağmen sakin ve doğal bir yaşam alanı sunması bu yatırımcıların Güzelbahçe'ye yönelmesinin en büyük sebeplerinden birisi.

Güzelbahçe'deki bazı projeler şöyle:


Green Park Evleri 
Saykap Mühendislik tarafından inşa edilen Green Park Evleri'nde 471 metrekare büyüklüklüğündeki 22 adet villa yer alıyor. Projede daire fiyatları 960 bin lira ile 1 milyon 120 bin lira arasında değişiyor.


Dört Mevsim Konakları
Dört Mevsim Konakları projesi Ege-Koop tarafından hayata geçiriliyor. 189 ile 356 metrekare arasında değişen büyüklüklere sahip 136 villanın yer aldığı proje Çeşme'ye 15 dakika uzaklıkta yükseliyor. Dört Mevsim Konakları'nda fiyatlar 550 bin lira 900 bin lira arasında değişiyor.


Golden Park
Saykap Mühendislik'in projesi olan Golden Park'ta 232 metrekare büyüklüğündeki 24 adet adet villa bulunuyor. Güzelbahçe merkezde yer alan projede fiyatlar 710 bin lira ile 840 bin lira arasında değişiyor.


Panorama Concept
Panorama Concept projesi Gençler Yapı tarafından inşa ediliyor. İzmir merkeze 20 dakika mesafede yükselen projede her biri 280 metrekare büyüklüğündeki 60 adet villa yer alıyor. Panorama Concept'te fiyatlar 400 bin lira ile 500 bin lira arasında değişiyor. 
YORUMLAR

0 Yorum

BENZER HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Advertisement