Mega ulaşım projeleri Avrupa yakasındaki birçok ilçeye değer katacak

İstanbul'da önümüzdeki dönemde kullanıma açılacak olan ulaşım projeleri trafik çilesini ortadan kaldıracak olmasının yanı sıra, birçok ilçede gayrimenkul fiyatlarını da etkileyecek.

Bölge Analizi | 24.12.2015 17:13:32


İstanbul'da önümüzdeki yıllarda birçok mega ulaşım projesi hizmete açılacak. Üsküdar-Sancaktepe metrosu, 3 Katlı Büyük İstanbul Tüneli, 3.Köprü, 3.Havalimanı'nın yanı sıra birçok bölgede metro hattının inşa edilecek olması, söz konusu projelerin bulunduğu bölgelerdeki gayrimenkul fiyatlarını bir anda yukarı çekecek.


Zeytinburnu
Zeytinburnu'ndaki ev fiyatları Marmaray'ın kullanıma açılmasından itibaren yükselişe geçti. İlçede gayrimenkul fiyatları yüzde 10-15 seviyelerinde artarken, önümüzdeki dönemde de bu artış sürecek.


Zekeriyaköy
Mega ulaşım projeleriyle beraber ilginin arttığı Zekeriyaköy şu anda genellikle üst segment yatırımcı tarafından tercih ediliyor. Projelerin açılmasıyla birlikte fiyatların daha yükseleceği ilçenin 3.Köprü'ye yakınlığının yanı sıra 3.Havalimanı'nda çalışacak kişiler tarafından büyük ilgi göreceği tahmin ediliyor.


Kağıthane
Kağıthane de açılacak ulaşım projeleriyle ilgi görecek ilçelerden birisi. Levent, Maslak gibi iş merkezlerine yakın olan Kağıthane de ulaşım projeleri ile daha fazla ilgi çekecek.


Sarıyer
3.Köprü'nün Avrupa yakasındaki ayağı Sarıyer'de bulunuyor. İnşaatın başlamasından itibaren hem yatırımcıların hem de inşaat firmalarının ilgisini çeken Sarıyer'de konut projeleri yükselmeye devam ediyor. Bölgede fiyatların yükselişi ise projelerin açılışıyla birlikte tavan yapacak.


Şişli
Şişli, ulaşım avantajı ve merkezi konumuyla konut projelerinin en büyük adreslerinden birisi. İlçeye hali hazırda var olan ilgi önümüzdeki dönemde de devam edecek. 


Başakşehir
Son yıllardan en çok talep gören yerlerden birisi olan Başakşehir'de ulaşım sorunu metro hatlarıyla çözüme kavuşacak. 3. Havalimanı'na da yakın olan ilçede metronun açılmasıyla birlikte fiyatların yüzde 15-20 artacağı öngörülüyor.


Bakırköy
Avrupa yakasının en önemli noktalarından olan Bakırköy'de son dönemde genellikle büyük tip daireler inşa ediliyor. Üst segmentten yatırımcıların büyük ilgi gösterdiği Bakırköy, önümüzdeki dönemlerde de popülerliğini koruyacak.


Beylikdüzü
İstanbul'daki konut projelerinin adresi olan Beylikdüzü'ne olan ilgi yakın dönemde de sürecek. Amorti süresinin 13-15 yıl olarak hesaplandığı ilçeye yatırımlar her geçen gün artarken, bölgedeki metro hattı projeleriyle beraber ulaşım alternatifleri de çoğalacak.


Büyükçekmece
Büyükçekmece'de genellikle üst segmente hitap eden büyük tipte konutlar inşa ediliyor. İstanbul'da sakin ve doğayla iç içe bir noktadan ev sahibi olmak isteye yatırımcıların alternatiflerinin en başında Büyükçekmece geliyor.


Küçükçekmece
Küçükçekmece yaşadığı ulaşım sıkıntısını metro hatlarıyla çözecek. Şu an alternatif ilçelere yönelen yatırımcılar raylı sistemlerin kullanıma açılmasıyla birlikte Küçükçekmece'yi de değerlendirmeye başlayacak.


Esenyurt
Beylikdüzü ile birlikte son yıllarda en çok konut inşa edilen ilçelerden birisi olan Esenyurt, ulaşım açısından sıkıntı yaşamasına rağmen yatırımcıların en çok tercih ettiği yerlerden birisi. Önümüzdeki dönemde açılacak olan Bahçeşehir-Ispartakule metro hattıyla bu sorunun ortadan kalacak olmasıyla beraber Esenyurt'a var olan ilgi daha da artacak.


Gaziosmanpaşa
Gaziosmanpaşa ilçesi de metro inşaatını bekleyen ilçelerden birisi. Mecidiyeköy-Mahmutbey metro hattının kullanıma açılmasıyla beraber ilçede fiyatların artacağı tahmin ediliyor.

Aytaç Akça / http://www.EmlakRotasiNew.com/
YORUMLAR

0 Yorum

BENZER HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Advertisement