Mar Yapı güvencesiyle Türkiye'ye dev yatırım

Çin Halk Cumhuriyeti’nin en büyük ticari kuruluşlarından biri olan Dalian Wanda Group ve Türkiye’de geliştirdiği yenilikçi ve nitelikli projeleriyle tanınan Mar Yapı Grubu arasında Stratejik İşbirliği Anlaşması imzalandı. İşbirliği kapsamında, Wanda ilk yurtdışı otelini İstanbul’da açacak.

Projeler | 6.3.2017 17:44:00


Çin Halk Cumhuriyeti’nin en büyük ticari kuruluşlarından biri olan Dalian Wanda Group ve Türkiye’de geliştirdiği yenilikçi ve nitelikli projeleriyle tanınan Mar Yapı Grubu arasında Stratejik İşbirliği Anlaşması imzalandı. Mar Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Münir Özkök, Şanghay’daki imza töreni öncesinde grubun Pekin’deki merkezinde, Çin Halk Cumhuriyeti’nin en büyük girişimcisi olan Wanda Group Başkanı Wang Jianlin ile bir araya geldi. Görüşmede Wanda ile turizm sektörü dışındaki faaliyet alanlarında da ortak çalışmalar yapılması konusunda mutabık kalındı. E-ticaret ve Wanda’nın sahip olduğu diğer markalar ile ilgili somut gelişmeler yaşandı.

Wanda Vista Oteli İstanbul, 2018 yılında faaliyete geçecek

Dalian Wanda Group ve Mar Yapı Grubu arasında imzalanan Stratejik İşbirliği Anlaşmasının ilk adımı olan Wanda Vista Oteli İstanbul, 2018 yılında faaliyete geçecek. Wanda Vista İstanbul, 150 odalı bir otel olarak hizmet vermenin yanı sıra yine otel binası içinde yer alan 300 rezidans dairesinin de işletmesini üstlenecek.  Şanghay’da Wanda Group’a ait Wanda Reign on the Bund otelinde gerçekleşen imza törenine, iki şirketin yetkililerinin yanı sıra Şanghay Başkonsolosu Sabri Tunç Angılı, Türkiye’den ve Çin’den basın mensupları ve iki ülkenin iş ve ekonomi dünyasından isimler katıldı. Anlaşma, Mar Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Münir Özkök ve Wanda Hotels & Resorts Başkanı Qian Jin tarafından imzalandı.

“Devrim niteliğinde gayrimenkul projesi geliştirdi”

Wanda Vista İstanbul’un, Wanda Hotels & Resorts’un global pazardaki ilk otel markası olacağının altını çizen Qian Jin, Wanda Vista İstanbul’u daha sonra Chicago, Los Angeles, Londra, Sidney ve Gold Coast gibi dünyanın diğer birinci sınıf şehirlerinin takip edeceğini söyledi. Mar Yapı ile ortaklıklarının, Wanda Hotels & Resorts’un Çin’den dünyaya açılan uluslararası bir otel yönetimi şirketi olma hedefi doğrultusunda önemli bir kilometre taşı olduğuna inandığını belirten Qian Jin, “Mar Yapı, sektöre giriş yaptığı 2006 yılından itibaren Münir Özkök liderliğinde pek çok devrim niteliğinde gayrimenkul projesi geliştirdi. Böylesine prestijli bir şirketle çalışmaktan gurur duyuyoruz. İstanbul’da 150 adet lüks misafir odası ve suitlere sahip Wanda Vista İstanbul otelimize ek olarak 300 odalı Wanda Vista Residence da faaliyete geçecek.  Mar Yapı ile el ele hayata geçireceğimiz Wanda Vista İstanbul, geleneksel Çin estetiğini ve misafirperverliğini yansıtan konseptiyle Türkiye’nin en büyüleyici ve lüks oryantalist oteli olacak” dedi.Özkök: İstanbul’un en değerli gayrimenkullerinden birini oluşturuyoruz

İmza töreninde konuşan Mar Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Münir Özkök ise, “2006 yılında Mar Yapı yolculuğumuza başlarken kendimize, gayrimenkul sektöründe ulusal ve uluslararası ölçekte, her zaman en iyilerle çalışma ve Türkiye’deki en nitelikli projeleri geliştirme hedefini koymuştuk. Bugün bu yolculukta Wanda Hotels & Resorts’u da yanımızda görmenin mutluluğu içerisindeyim. Bu stratejik ortaklığın; ülkemizin gayrimenkul sektörüne ve markamızın uluslararası itibarına büyük katkı yapacağı kanaatindeyim” dedi. Nicelikten çok niteliğe önem veren bir grup olarak kendi sektörünün en iyileriyle işbirliği içerisinde olmaya özen gösterdiklerini belirten Özkök şöyle devam etti: “Yurt içinde olduğu kadar yurt dışında da güçlü iş ortaklarıyla çalışarak marka değerimizi ve yatırımlarımızı artırma hedefindeyiz. Gayrimenkul ve turizm sektörlerinde bugüne dek Basın Ekspres Yolu merkezli olmak üzere; farklı bölgelerde yatırımlar yaptık. Halen yapım ve lansman aşamalarında olan projelerimiz devam ediyor. Projelerimize yatırım yapanlara, yapısal olduğu kadar, mimari ve yaşam kalitesi anlamında da yüksek standartlar sunuyoruz. Projelerimizin değerlenme oranları ve Cityscape, WAF, MIPIM Architectural Review gibi uluslararası gayrimenkul organizasyonlarında kazandığımız ödüller de bunun bir göstergesidir.”

“Çinli misafirlerimizi  İstanbul’da daha sık ağırlayacağız”

Özkök, Stratejik İşbirliği Anlaşması’nın detayları hakkında şu bilgileri verdi: “Gayrimenkul, turizm, eğlence-kültür-spor endüstrisi, e- ticaret ve finans sektörlerinde faaliyet gösteren Wanda Group’a bağlı Wanda Hotels & Resorts ile anlaşmamız, bizi Türkiye’de stratejik ortak olarak konumluyor. Anlaşmamızın ilk kazanımı, Wanda Hotels & Resorts’un lüks otel markası Wanda Vista  ile Çinli  misafirlerimizi  İstanbul’da daha sık ve çok sayıda ağırlamak olacak. Dünyanın en önemli tasarımcılarından Philippe Starck ve dünyanın sayılı otelcilik gruplarından biri olan Wanda Hotels&Resorts’u aynı kompleks içerisinde bir araya getiren G projesi İstanbul’un en değerli gayrimenkullerinden biri olacak. İlerleyen dönemlerde ise gayrimenkul ve turizmin yanında diğer alanlarda da ticari faaliyetlere yoğunlaşacağımızı söyleyebilirim. Anlaşmamızın iki ülke arasındaki başta turizm olmak üzere, karşılıklı ticaretin ve kültürel ilişkilerin artmasına katkıda bulunacağına yürekten inanıyorum.”
 
YORUMLAR

0 Yorum

BENZER HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Advertisement