252 Şirket 2017'de Satılacak

TASARRUF Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) Başkanı Şakir Ercan Gül, Fetullahçı Terör Örgütü'niin (FETÖ) darbe girişimine ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında şu ana kadar aşağı yukarı 252 şirketin TMSF'ye devredildiğini bildirdi.

Sektörden Haberler | 5.10.2016 12:27:37


AA Finans Masası'na konuk olan TMSF Başkanı Şakir Ercan Gül, TMSF'ye devredilen FETÖ bağlantılı şirketlerde sürecin nasıl işleyeceğini anlattı. Gül şunları kaydetti:

"Beraat ederlerse varlıkları satmamışsak zaten ilgili şirkete iade edeceğiz. Eğer satmışsak satış bedelini mahkemenin o kararı verinceye kadar ki dönemde bir hesapta bloke edeceğiz."

Kaynak Aktarılmayacak  

TMSF Başkanı Gül, Fon'a devredilen şirketlerin satışına ilişkin de, "Bunların içerisinde kısa zamanda satılması gereken şeyleri satışa hazırlayacağız. Ben tarih vermiyorum ama 2017 başında olabilir. Şirketin durumuna, suçun isnat derecesine göre bir sürü şey etkili oluyor. Burada zor bir iş yapıyoruz" dedi. Gül, TMSF'nin bu şirketlere herhangi bir kaynak aktarmayacağını, mevcut kaynaklarım değerlendirerek işletmeleri yaşa tacağını, borca batık firmalar olursa da tasfiye mekanizmasının işletileceğini bildirdi. TMSF'nin artık kendisinin kayyum olduğunu ifade eden Gül, "Biz artık kayyum değil, yönetim kurulu atıyoruz" dedi. 

Ev alanlar ne olacak? 

TMSF Başkanı Gül, el konulan gayrimenkul şirketlerinden daire alan ve henüz dairesini teslim almamış hak sahiplerinin zaten kayıtlarda belli olacağını ifade ederek, "Bu hak sahibine o grubun imkanları çerçevesi içerisinde bize ne devredilmişse, ne varsa onları bir şekilde, hukuk içerisinde yerine getirmeye çalışacağız" dedi. Gül, hak sahibinin iddiasını ispat edememesi halinde ise yapılacak bir şey olmadığını belirtti. 
YORUMLAR

0 Yorum

BENZER HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Advertisement