Bu kez Kartal için tasarlayacaklar

Kartal’da her yıl düzenlenen TAK Kamp etkinliğinin dördüncüsü bu yıl 20 üniversiteden 200 tasarımcının katılımıyla gerçekleştirilecek. Öğrenciler tasarımlarını Kartal için yapacak.

Sektörden Haberler | 7.6.2017 13:32:56


Her yıl düzenlenen TAK Kamp etkinliği, bu yıl “Tasarımcılar Kartal'da” temasıyla yapılıyor. Türkiye'nin dört bir yanındaki üniversitelerin tasarım gruplarından öğrenciler, Kartal'da çalışma yaparak tasarımlarını Kartal ilçesi için yapacak.

Kartal’da, mahalleliler ile tasarımcıları buluşturarak; yenilik, empati, tartışma ve çözüm ortamı sunmayı hedefleyen TAK Kartal, 4. kez tasarımcıları aynı çatı altında bir araya getiriyor. Kentsel sorunları tasarım, araştırma, katılım yoluyla ele alıp, sosyal değişime duyarlı tasarımlar sergileyen TAK Kamp etkinliğine 20 üniversiteden 200 tasarımcı katılacak.

9 Haziran Cuma günü Kartal Belediyesi Büyükada Sosyal Tesisleri’nde Kartal’ı ve TAK Kartal’ı anlatan bir sunum gerçekleştirecek. 10 Haziran Cumartesi günü saat 10:00’da Dragos Arkeolojik Kazı Alanı’nda yapılacak olan açılış konuşmaları ve grupların oluşturulmasının ardından Aydos Tepesi ve Kartal’da alan gezileri yapılacak. 11 Haziran Pazar günü grupların sunumlarının ardından katılım belgeleri dağıtılacak. TAK Kamp etkinliği, 12 Haziran Pazartesi günü sona erecek.
 
YORUMLAR

0 Yorum

BENZER HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Advertisement