Konut alacaklar! Bunlara dikkat...

Ev satın alırken dikkat edilmesi gereken konular üzerinde duran Benevre Beytepe Yönetim Kurulu Başkanı Memduh Türkoğlu, dikkat edilmesi gereken konularla ilgili uyarıda bulundu.

Sektörden Haberler | 7.6.2017 12:57:34


Benevre Beytepe Yönetim Kurulu Başkanı Memduh Türkoğlu, konut satın alacak olanlara dikkat edilmesi gereken konularla ilgili uyarıda bulundu.  Ev satın alırken dikkat edilmesi gereken konular üzerinde duran Türkoğlu, “Bir ev satın alırken, binanın tapusunun olup olmadığı, binanın projeye uygun inşa edilip edilmediği gibi dikkat etmeniz gereken bir dizi konu çıkar karşınıza. Yani bir evi satın alırken sadece iç-dış görünüşü, sosyal donatıları, fiziki özellikleri, tasarımı, lokasyonu gibi faktörlere bakmak ve değerlendirmek yeterli değildir.”dedi.

Türkoğlu, satın alınacak olan evin deprem yönetmeliğine uygun olup olmadığına mutlaka bakılması gerektiğine vurgu yaparak “Öyle ki çok beğendiğiniz bir evden sırf deprem yönetmeliğine uygun inşa edilmediği için vazgeçebilirsiniz. İhtimaller ve sonuçlar düşünüldüğünde vazgeçmelisiniz de. En önemli noktanın zemin etüdü olduğunu unutmayın. Proje henüz inşaat aşamasındaysa zemin raporuna bakabilirsiniz. Benevre Beytepe projemiz deprem yönetmeliğine uygundur ayrıca gerekli zemin etüdlerinin hepsi tamamlanmıştır” diye konuştu.

Sağladıkları kolaylık ve imkânlar ile her zaman yatırımcılardan yana olduklarına vurgu yapan Türkoğlu “ Ağustos 2017’de kapılarını açacak olan Benevre Beytepe bir yandan konforlu bir yaşamın kapılarını aralarken bir yandan da yatırımcının cebini düşünüyor” dedi.
 
YORUMLAR

0 Yorum

BENZER HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Advertisement