Fenerbahçe Evleri Geliyor

Fenerbahçe Kulübü, Kayseri, Düzce ve Edirne'den sonra Antalya'dan 20 dönüm arsa satın aldı. Arazi üzerine "Hedef 1 Milyon Üye" projesi kapsamında Fenerbahçe evleri ve sosyal tesisler inşa edilecek

spor | 21.9.2016 10:02:04

Fenerbahçe Kulübü, "Hedef 1 Milyon Üye" projesi kapsamında yapılması planlanan 'Fenerbahçe Evleri' için arsa toplamaya devam ediyor. Sarı-lacivertli kulüpten yapılan açıklamada, Antalya'nın Serik İlçesi Eminceler Mahallesinde yan yana bulunan biri 48.95, diğeri ise 57.8 dönüm olmak üzere toplamda 106.75 dönümlük iki arazinin Fenerbahçe Spor Kulübü Derneği tarafından satın alındığı kaydedildi. 

Geçen yıl, Kayseri de 10, Düzce de ise 20 dönümlük arazi, İl Özel İdare'nin yaptığı ihale sonucu Fenerbahçe Spor Kulübü Derneği tarafından satın alınmıştı. Bu satın alma Fenerbahçe Evleri' için kulübün ilk arsa yatırımı olmuştu. Bu yıl içinde Edirne'yi de radarına alan kulüp, 16 bin 800 metrekarelik araziyi 1 milyon 512 bin TL karşılığında aldı. Kulübün arsa arayışları devam ediyor. 

UEFA Kriterlerine Uyum Adımları

Sabah Gazetesinden Seda Tabak'ın haberine göre, Fenerbahçe Kulübü, gerçekleştirmeyi planladığı bu proje ile, mali yapının UEFA kriterlerine uyumu için de önemli bir adım atmış olacak. Özellikle halka açık olan ve futbol takımını da bünyesinde bulunduran Futbol A.Ş.'nin 1 milyar liraya dayanan borçlarının azaltılıp gelirinin artırılması için de atılan bu adımın meyvelerinin önümüzdeki dönemde alınması bekleniyor. 

Tüm Ülkeye Yayılacak

Kulüp ülkenin dört bir yanına açmayı planladığı bu evleri, tüm üyelerinin ayağına götürmeyi hedefliyor. Fenerbahçe Başkan Vekili Mithat Yenigün bu evleri tüm taraftarlara hediye etmek amaçlı hayata geçirdiklerini belirterek, Fenerbahçe Evleri ve sosyal tesislerin tek tip planlandığını söyledi. Yenigün, "Proje kapsamında ülke genelinde her ilde bulunan taraftarlarımız için bir kulüp binası ve sosyal aktiviteler için tesisler hayata geçireceğiz" dedi. 

İzmir Radarda

Antalya'da hayata geçirilecek evler ve tesislerin gelişmeye bağlı olarak genişletileceğini kaydeden Yenigün, "Her şehirde hayata geçirilen tesis ayni hizmeti sunacak. Taraftarımız başka bir şehre gittiğinde yine bu tesislerden fa}/daianabi]ecek" dedi. Antalya'daki tesis için 4 milyon liralık yatırım yapacaklarım anlatan Yenigün, yeni arazi arayışı içinde olduklarını da ifade etti. Yenigün, "Bu tesisleri ülke çapma yaymayı hedefliyoruz. İzmir'in taraftar açısından potansiyeli çok yüksek. Bölgeyi de radarımıza aldık" diye konuştu. 

Buluşma Noktası Olacak

Mithat Yenigün, Fenerbahçelilerin buluşma noktası olarak planlanan bu evlerde, tüm üyelere spor yapma imkânı sağlanacağını söyledi. Yenigün, "Tenis kortundan havuzuna, yemeiçme bölümünden futbol sahasına kadar çok sayıda aktivite alam yapılacak. Ayrıca sahamız UEFA standartlarında yapılacağı için takım antremanları da buralarda olabilir" dedi. 


YORUMLAR

0 Yorum

ÇOK OKUNANLAR
Advertisement