17 Bin Kişi Tapusunu Aldı

TOKl'nin borcunu kapatıp tapusunu hemen almak isteyen konut ve işyeri alıcılarına yönelik hayata geçirdiği yüzde 20 indirim kampanyasından 17 bin kişi faydalandı.

TOKİ | 5.10.2016 12:09:15

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Ergün Turan, borcunu ödeyip tapusunu hemen almak isteyen konut ve iş yeri alıcılarına yönelik indirim kampanyasından 17 bin kişinin faydalandığını belirterek "817 milyon lira borç kapatıldı. Bu paranın yaklaşık 513 milyon lirası kredi kullanılmadan 'yastık altı parası' diye tabir edilen paradan getirilip ödendi" dedi.

TOKİ'nın konuta erişmekte zorlanan dar Yastık altından gelirli vatandaşlan ev sahibi yapmak amacıyla kurulduğunu anımsatan Turan, borcunu ödeyip tapusunu hemen almak isteyen konut ve işyeri alıcılarına yönelik uyguladıkları yüzde 20 indirim kampanyasının büyük ilgi gördüğünü söyledi. 

817 MİLYONLUK BORÇ BİTTİ

TOKİ Başkanı Turan, "Talepler üzerine her yıl olduğu gibi bu yü da borcunu ödeyerek tapusunu almak isteyen vatandaşlar için indirim kampanyası yaptık. Başvurularını 22 Ağustos-30 Eylül arasmda aldığımız yüzde 20 indirim kampanyamıza 17 bin 149 vatandaşımız başvurdu" dedi. Turan, kampanyadan, satışları 2013 sonuna kadar gerçekleştirilmiş ve geri ödeme taksiti 2013 yılı sonuna kadar başlamış konut ve işyerleri sahiplerinin yararlandığını aktardı.

Vadesi 12 ay ve daha az kalan projelerin indirim kampanyasına dahil edilmediğini vurgulayan Turan, "İndirim kampanyamızdan 17 bin 179 vatandaşımız yararlandı. Vatandaşlar 817 milyon 138 bin lira yatırıp borcunu kapattı. Bu paranın yaklaşık 513 milyon lirası kredi kullanılmadan 'yastık altı parası' diye tabir edilen paradan getirilip ödendi" ifadelerini kullandı. 

513 milyon çıktı

VATANDAŞLARIN yüzde 20 indirimle borçlarını kapatıp tapularını almaya hak kazandığını ifade eden Turan, "Yatırılan 817 milyonun yüzde 37'si banka kredisiyle kapatıldı ama yüzde 63'e yakını kişisel tasarrufla, yani 'yastık altı' birikimleriyle kapatıldı" dedi. 
YORUMLAR

0 Yorum

BENZER HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Advertisement